Hůlkárna Walking canes with adjustable length Walking stick with carbon efekt
Walking stick with carbon efekt
Walking stick with carbon efekt
Item code: 55ED
- Product desription
- Ask about this product
Walking stick with carbon efekt
Parameters:
| Colour of the stick | black with patterns |
| Handle color | black with pattern |
| Largest adjustable height | 99 cm |
| Smallest adjustable height | 76 cm |
| Adjustable lengths | 76, 79, 81, 84, 86, 89, 91, 94, 97, 99 |
| Handle shape | derby |
| Weight capacity | increased weight capacity (more than 100 kg) |
| Stick material | aluminium |
| Handle material | aluminium |
| Usage | Ideal for daily use. |
| Why buy this cane | Original and thoughtful gift. |
| Part of cane is | rubber |
| Ferrule size for this cane | 20 mm |

















