Hůlkárna Trekking poles Trekking poles Leki XS Vario
Trekking poles Leki XS Vario
Trekking poles Leki XS Vario
Item code: 64920521
- Product desription
- Ask about this product
Trekking poles Leki XS Vario
Parameters:
| Diameter | 1,2 - 1,4 cm |
| Largest adjustable height | 110 cm |
| Smallest adjustable height | 80 cm |
| Size of folded cane | 67 cm |
| Stick material | aluminium |
| Handle material | plastic |
| Usage | For walks in nature, mountain hikes, ... |
| Part of cane is | textile wrist band, plastic plate |
| Ferrule size for this cane | Leki trekingové koncovky |

















