Hůlkárna Trekking poles Poles Cressida, white-lightanthracite-lime, 90 - 125 cm
Poles Cressida, white-lightanthracite-lime, 90 - 125 cm
Poles Cressida, white-lightanthracite-lime, 90 - 125 cm
Item code: 65221191
- Product desription
- Ask about this product
Poles Cressida, white-lightanthracite-lime, 90 - 125 cm
Parameters:
| Largest adjustable height | 125 cm |
| Smallest adjustable height | 90 cm |
| Size of folded cane | 64 cm |
| Weight of this cane | 240 gr. |
| Stick material | light aluminium, plastic |
| Handle material | cork |
| Usage | For walks in nature, mountain hikes, ... |
| Part of cane is | textile wrist band, plastic plate |

















