Hůlkárna Walking canes with adjustable length Walking cane with adjustable length Fayet Veggie
Walking cane with adjustable length Fayet Veggie
Walking cane with adjustable length Fayet Veggie
Item code: 2330
- Product desription
- Ask about this product
Walking cane with adjustable length Fayet Veggie
Very original walking cane with adjustable length and vegetable pictures. This cane is very light.
Parameters:
| Diameter | 1,8 - 1,6 cm |
| Handle length | 13 cm |
| Colour of the stick | dark with pattern |
| Handle color | black |
| Adjustable lengths | 76, 79, 81, 84, 86, 89, 91, 94, 97, 99 |
| Handle shape | derby (fits nicely into palm) |
| Weight capacity | standard (weight capacity is 100 kg) |
| Stick material | aluminium |
| Handle material | wood |
| Part of cane is | rubber ferrule (we recommend buying spare one) |
| Ferrule size for this cane | 16 mm |

















