Walking stick luxury Fayet courbe Wave
Walking stick luxury Fayet courbe Wave
Item code: 842
- Product desription
- Ask about this product
Walking stick luxury Fayet courbe Wave
Parameters:
| Length | 108 cm (can be shorten) |
| Diameter | 1,8 - 1,6 cm |
| Colour of the stick | dark with pattern |
| Weight of this cane | 300 gr. |
| Weight capacity | standard (weight capacity is 100 kg) |
| Stick material | composite |
| Handle material | silver plated metal |
| Usage | Luxurious cane for common using. |
| Part of cane is | rubber ferrule (we recommend buying spare one) |
| Ferrule size for this cane | 16 mm |

















