Folding walking stick "MARBLE" (80-92 cm)
Folding walking stick "MARBLE" (80-92 cm)
Item code: 523
- Product desription
- Ask about this product
Folding walking stick "MARBLE" (80-92 cm)
A more robust folding four-piece walking stick with an interesting design on the body of the stick and a rubberized handle.
Parameters:
| Diameter | 2,2 - 2 cm |
| Handle length | 12,5 cm |
| Colour of the stick | mix |
| Handle color | black |
| Largest adjustable height | 92 cm |
| Smallest adjustable height | 80 cm |
| Parts | four parts |
| Handle shape | derby (fits nicely into palm) |
| Weight capacity | standard (weight capacity is 100 kg) |
| Stick material | aluminium, metal |
| Handle material | soft |
| Ferrule size for this cane | robustní gumová koncovka (19mm) |

















