Hůlkárna Collectors' walking sticks Walking stick Bamboo White
Walking stick Bamboo White
Walking stick Bamboo White
Item code: F314
- Product desription
- Ask about this product
Walking stick Bamboo White
Parameters:
| Length | 93,5 cm |
| Diameter | 1,8 -1,5 cm |
| Colour of the stick | light brown |
| Handle color | cream |
| Handle shape | shaped |
| Weight capacity | is not supporting (this cane is a decorative accessory) |
| Stick material | bamboo |
| Handle material | metacrylate |
| Usage | Collectors' item, symbolical gift or stage props. |
| Part of cane is | rubber ferrule (we recommend buying spare one) |
| Ferrule size for this cane | 14 mm |

















